Revize
- - periodické a výchozí revize do 1000 V
- - revize hromosvodů
- - revize ručního nářadí a šňůrových spotřebičů
- - revize elektroměrových a podružných rozvaděčů do 1000 V
ZKOUŠKY A GARANCE
Na dodaných zařízeních a souborech provádíme revizní práce a závěrečné zkoušky odpovídajícími měřícími přístroji. Revizní zpráva případně zkušební protokol je součástí předávacího protokolu předávaného zákazníkovi.
Na základě Vašeho požadavku při provádění pravidelných revizí Vás ušetříme hlídáním termínů a revizi budeme opakovat automaticky v dané lhůtě.
Provádění kontrol a revizí elektrických spotřebičů během používání
(ČSN 33 1600 ed.2)
Norma 33 1600 ed.2 se vztahuje se na elektrické spotřebiče : spotřebiče v průmyslu a řemeslné činnosti ve veřejních prostorech, typu spotřebiče pro domácnost a podobné účely, spotřebiče ve veřejných prostorách a objektech (školy, zdravotnické objekty, kempy, atp.), spotřebiče v prostorách a objektech pro administrativní činnosti, informační techniky, nepřipevněná svítidla, přístoje spotřební elektroniky, přístroje používané v laboratořích, prodlužovací a odpojitelné přívody, elektrické ruční nářadí, ostatní elektrické spotřebiče podobného charakteru.
Tato norma stanovuje postupy: revizí na všechny uvedené elektrické spotřebiče po jejich opravách před předáním uživatelikontrol a revizí na uvedené spotřebiče užívané v pracovním procesu, užívané ve veřejně přístupných prostorech a na spotřebiče poskytované formou pronájmu dalšímu uživateli.
Revize elektrických protřebičů zajišťuje jejich provozovatel, (v případě dlouhodobého pronájmu jejich uživatel), pravidelně ve lhůtách stanovených v tabulce a vždy při každé předpokládané nebo zjištěné závadě ( podezdření na poškození proudem, nárazem, tekutinou apod.) k ověření jejich stavu z hlediska ochrany před úrazem elektrickým proudem.
Naše revizní přístroje :
LHŮTY PRO POVINNÝCH REVIZÍ A KONTROL ELEKTRICKÝCH SPOTŘEBIČŮ dle ČSN 33 16 00 ed.2
Z pohledu ochrany před úrazem elektrickým proudem se elektrické spotřebiče a nářadí dělí na spotřebiče a nářadí s třídami ochrany 0,I., II. a III.
Třída ochrany 0. - ochrana před úrazem elektrickým proudem je zajištěná pouze základní izolace v ČR se spotřebiče této třídy nepoužívají, neboť jejich používání je zakázáno.
Třída ochrany I. - ochrana před úrazem elektrickým proudem je zajištěna a spojením neživých částí spotřebiče s ochranným vodičem sítě. Spotřebiče této třídy jsou vybaveny přívodní šňůrou s ochranným vodičem, vidlice je opatřena svorkou ochranného vodiče.
Třída ochrany II. - ochrana před úrazem elektrickým proudem je zajištěna základní izolací a přídavnou izolací. Spotřebiče této třídy neobsahují žádné neživé části - u spotřebičů této třídy neexistuje ochranné pospojování.
Třída ochrany III. - ochrana před úrazem elektrickým proudem je zajištěna bezpečným malým napětím.
Zpráva o revizi elektrického zařízení musí obsahovat :
určení druhu revize (výchozí, pravidelná)
vymezení rozsahu revidovaného elektrického zařízení
soupis použitých přístrojů
soupis provrdrných úkonů (prohlídky, měření a zkoušky)
soupis zjištěných závad
datum zahájení a ukončení revize, vypracování a předání revizní zprávy
jméno a podpis revizního technika s jeho evidenčním číslem
naměřené hodnoty, pokud nejsou obsaženy v dokladech použitých pro sestavení revizní zprávy